Vybírejte pečlivě

Pracovní oděvy byste měli pečlivě vybírat, a také brát v úvahu místo použití. Pokud budete v těchto pracovních oděvech pracovat venku, měly by být nepromokavé.

V případě chladného počasí by Vám v nich neměla být zima a pokud bude horko, nemělo by dojít k velkému zapocení těchto oděvů. Velmi dobré je tedy volit pracovní oděv především z funkčního materiálu, kde máte jistotu, že Vaše tělo bude mít ty správné podmínky.

Důležitou součástí pracovního oděvu jsou také kvalitní ponožky. Hlavně tedy, pokud při Vaší práci jste stále v pevných botách. Takové ponožky by měly být dobře prodyšné. Navíc se hodí, když mají zlepšený systém odvodu potu. Zabráníte tak nejrůznějším infekcím.

Za pracovní oděvy se považuje hlavně takové oblečení, které nahrazuje civilní. Například proto, aby nedošlo k jeho znečištění nebo poškození. K pracovnímu oděvu se dají dokoupit ale ještě všelijaké doplňky, které Vám umožní vykonávat Vaši práci naplno.

Pracovní rukavice

Jedním z takových doplňků jsou rukavice. Existuje mnoho typů rukavic. Každé pracovní rukavice jsou vhodné pro jinou činnost.

  • Pokud potřebujete rukavice na úklid, budou vyrobeny tak, aby odolávaly nejrůznějším chemickým látkám.
  • Drátěné pracovní rukavice pro řezníky jsou z kvalitní nerezové oceli, která zabrání proříznutí a nebezpečnému zranění při porcování masa. Speciální drátěná rukavice se používá k loupání ústřic.
  • Pekařské rukavice jsou vyrobeny z materiálů, které odolávají vysokým teplotám.
  • Jednorázové rukavice jsou vyrobeny z odolného polyetylénu a jsou vhodné pro běžný úklid.

Ke každému pracovnímu oděvu je tedy nutné pořízení kvalitních rukavic, které jsou vyrobeny přesně pro dané odvětví. V takových rukavicích se Vám bude dobře pracovat a Vaše ruce navíc budou v bezpečí.

Pracovní obuv

Za pracovní oděv se nepovažují pouze nějaké kalhoty, tričko případně bunda ale spadají do té kategorie i věci jiné. Jednou z nich jsou pracovní boty. Výběr takových bot musí být velmi přísný a mělo by se dbát na skutečnou kvalitu a odolnost daných bot pro jednotlivá odvětví.

První co takové boty musí splňovat, je pohodlná chůze, protože v nich budete většinou po celou pracovní dobu. Také musí být alespoň trochu prodyšné, aby se Vám noha v takových botách nepotila a nedocházelo k různým plísním nohou nebo k infekcím.

Pokrývka hlavy

V některých profesích, zvláště pak v gastronomii, je při práci vyžadována pokrývka hlavy. Je důležité, aby byla lehká a vzdušná. Někdy je to kvůli bezpečí, kuchařská čepice slouží především z hygienického hlediska.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*