vybavujeme

Nekonečné kombinace gastronádob

Konvektomat, pečící trouba, výdejní vodní lázeň, přepravní termobox, lednička, šokový zmrazovač, regály do skladů a další moderní gastro zařízení je postaveno k jejich používání. Gastronádoby s různými předepsanými rozměry jsou nejpoužívanějším nádobím v kuchyni. Nekonečné […]

vybavujeme

Gastronádoby

Každá gastronádoba má pevně stanovený rozměr podle Evropské normy EN 631.1. z roku 1997. Celý systém velikostí a jejich kombinací již v roce 1964 vymysleli zástupci Švýcarského svazu ve spolupráci s výrobci gastro techniky a […]

tipy

Skladujeme vejce

Obsahuje žloutek, nezbytný pro výživu vyvíjejícího se zárodku a bílek, povrchovou blánu a vápenatý obal. Může nahradit i maso, díky vysokému obsahu bílkovin. Řeč je samozřejmě o vajíčku.

hygiena

Řízená teplota potravin

Potraviny vydrží nejdéle při vhodné teplotě. Nic nového pod sluncem. V gastronomických provozech mluvíme o řízené teplotě a chladícím řetězci. Příslušná vyhláška a systém HACCP, který máte zavedený, přesně stanoví podmínky pro skladování potravin.

vybavujeme

Převážíme pokrmy

Připravujete pokrmy a převážíte je přes práh do výdejny, jednotky, desítky, stovky metrů nebo dokonce kilometrů na místo servírování? Po dobu expedice se musí vždy udržovat teplé, aby se při podávání zachovala žádoucí teplota, při […]

vybavujeme

Skladujte i přepravujte bez obav!

Přepravní izolované termosy plastové i nerezové dále pak várnice vhodné pro krátkodobé uchování potravin si můžete objednat v internetovém obchodě Gastronom. Přepravní izolovaný termos dodáváme v provedení s nebo bez výpustného kohoutu.

tipy

Také na obalech lze ušetřit

Všechno je dražší a dražší a tak se podívejme, jak ještě více ušetřit. V článku Potraviny v kontejneru jsem popisoval princip a možnosti vakuování, které trvanlivost potravin prodlouží.

vybavujeme

Potraviny v kontejneru

Podle Českého rozhlasu vyhodí každý z nás ročně 170 kg potravin. Kvalitu skladovaných potravin můžeme sami ovlivnit způsobem. Jednak výrobcem doporučeným způsobem, ale také tím, že si pomůžeme sami.