Čistá sklenice je základ

Nejvíce nápojového skla se rozbije při jeho mytí, skladování a přepravě. Aby se nákupy skla na nápoje neopakovaly častěji, než je nezbytně nutné, existuje systém pro mytí a skladování skleniček. Zejména exkluzivní sklo na víno, na dlouhé stopce a velké číše, potřebuje slušné zacházení.

Ruční mytí skla s úsporou až 70% vody

Ruční myčka skla Dunetic je dvoudílná plastová nádoba, kterou vložíte do prázdného dřezu.Patří mezi nejvíce využívanou myčku na mytí pivního a nápojového skla studenou vodou.

  • na spodní straně jsou přísavky, které zaručují stabilitu
  • hadici připojíte na vodovodní kohoutek a vodu pustíte
  • v jedné nádobě jsou kartáče, které sklo umyjí uvnitř i venku
  • sklo opakovaně nasouvejte na kartáče pohyby nahoru i dolů
  • následně skleničku vložte do druhé nádoby a jemně jí natlačte na tlakovou sprchu; spustí se voda a sklo opláchne zevnitř i z venku čistou vodou; když trysku uvolníte, voda se zastaví
  • do nádoby s kartáči přidejte speciální mycí prostředek na mytí skla; tablety se postupně rozpouští a tak mají dlouhodobou aktivní funkci

Mycí prostředek odbourává všechny nečistoty, takže zejména pivní sklenice opět drží pěnu a pivo „kroužkuje“. Při běžném provozu postačí jedna tableta denně.

Efektivní strojní mytí

Bezpečně, s minimálním rizikem, že skleničku rozbijete, je využití myčky nádobí. Nedoporučuji, aby jste v myčce střídavě myli talíře po jídle a pak nápojové sklo. Stopy tuku ve vodě znemožňují docílení vysokého lesku umytého skla.

Umýt, uložit a spát

Metoda, kdy skleničku vložíte do koše na mytí. Podle průměru skleničky zvolíte koš s příslušným počtem přihrádek. Vyrábí se pro 16, 20, 25, 36 a 49 skleniček. Podle výšky skleničky přiděláte jednoduchým klikem ochranné nástavce. Proud vody skleničky v myčce rozkmitá a ty se mohou vzájemným dotykem rozbít.

Nástavce mají ještě tu výhodu, že koše s umytými skleničkami můžete na sebe poskládat (stohovat) na manipulační vozík a odvézt je zpět do baru nebo uložit ke spánku ve skladu.

Leštička pro velké provozy

Na sušení a leštění skleniček se do velkých provozů vyplatí elektrická leštička a sušička. Proud teplého vzduch a čtyři otáčivé válce s mikrovlákny skleničku usuší během několika vteřin.

About Eva Povová 183 Článků
Její hobby jsou ruční práce, ráda čte a dívá se na detektivky. eva.loket@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*