Co jste možná nevěděli o sádle

Vepřové sádlo patří do kuchyně již od dávné historie. Používalo se k pečení, smažení, mazalo se i na chléb. To vše v době, kdy ještě neexistovaly oleje ani másla. Přestože sádlo v současnosti nahrazuje několik alternativ, nemělo by v žádné kuchyni chybět.

Má totiž několik výhod, které bychom neměli ignorovat. Nemluvě o tom, že tuky by měly tvořit zhruba třetinu našeho denního příjmu energie z potravy.

Vitamíny a energie

  • Sádlo má nadprůměrnou energetickou hodnotu, která vychází z vysokého obsahu tuku.
  • Najdeme v něm mastné kyseliny, které si tělo samo nevyrobí.
  • Na místě přitom není ani strach o zvyšování hladiny cholesterolu. Toto nebezpečí v sádle eliminuje přítomnost některých nenasycených kyselin a kyseliny olejové. Ostatně kyselina olejová je také základní složkou olivového oleje.
  • Sádlo navíc obsahuje vitamíny A, D a E, které jsou vázány v tucích.
  • Dalším plusem této potraviny je charakteristická chuť.

sadlo_produkt1

Nepouští škodliviny

Nejlepší řízek je řízek smažený na sádle, ale stejně dobře sádlo použijeme i ke smažení sladkého pečiva, zejména koblih. Ideální teplota pro smažení na sádle je 130°C, což znamená, že ani při vysokých teplotách nepustí do potravin škodlivé látky.

Pro doplnění mastných kyselin je sádlo ideální a získáváme s ním i některé vitamíny.

1501

Sádlo Brick je dodáváno v praktickém, znovuuzavíratelném kelímku (450g) a především v unikátním pergamenovém papíře (500g) v kostce. Lze využít i ve studené kuchyni. Více na www.brick.cz.

Není tedy od věci si čas od času dopřát sádlo namazané na chléb, tak jak tuto pochoutku známe z dětství.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*