Letní osvěžení

Koktejly a míchané nápoje jsou vítaným osvěžením v horkých dnech. Zpestří každou společenskou událost. Podle velikosti mohou být krátké nebo dlouhé.

Krátké (koktejly)

  • jsou do objemu jednoho decilitru

mezi nejoblíbenější patří Manhattan – koktejl z whisky, suchého vermutu doplněný marinovanou třešní, nebo koktejl z ginu, suchého Martini doplněný olivou na napichovátku.

Dlouhé drinky

  • naléváme do vysokých sklenic se silným dnem.

Takto si vychutnáme například Mojito či Tequillu Sunrise.  Long drink by se měl konzumovat nejméně 30 minut, je určen na popíjení.  Podává se s vyšším obsahem nealkoholických přísad, ovocných šťáv s ledem, aby se snížil obsah alkoholu a drink tak plnil současně funkci osvěžujícího nápoje. Nápoj se velmi často pije brčkem.

Pro Long drinky se hodí například vysoce kvalitní značkové sklo Granity, které je odolné, vyrobené z tvrzeného skla a vhodné pro běžné použití do hotelů, restaurací, barů a domácností. V nabídce jsou sklenice pro longdrinky, shortdrinky, whisky i shot. Krásné sklenice k všestrannému využití.

Mezi oblíbené alkoholické koktejly patří

Beton, Bloody Mary, Cuba Libre, Daiquiri, Manhattan, Mojito, Piňa Colada, Sex on the beach, Tequila Sunrise.

Míchání nápojů je doménou barmanů, kteří s lahvemi a šejkry předvádějí až akrobatické kreace.  Pokud si chcete koktejl připravit sami doma, nepotřebujete k tomu zrovna profesionální vybavení. Stačí, když máte doma paličku na maso, utěrku k rozdrcení ledu, delší lžičku, ostrý nůž, sítko a hlavně Vámi vybraný nápoj. Pak již stačí vybrat skleničku a s trochou fantazie připravíte svým hostům neodolatelný nápoj plný vůně a chuti.

Nealkoholické koktejly

  • mezi nejoblíbenější patří nápoje z mléka
  • nápoje jsou ochuceny vanilkou, mixovaným ovocem, kakaem, kávou, ořechy a další

Základní potřeby pro míchání nápojů:

Krájecí prkénko
Nůž na ovoce
Odšťavňovač
Nápojové sklo
Šejkr a odměrky
Drtič ledu
Vývrtka
Barové sítko
Dlouhá lžička na míchání nápoje
Brčka, napichovátka a další dekorace

About Eva Povová 183 Článků
Její hobby jsou ruční práce, ráda čte a dívá se na detektivky. eva.loket@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*