Nenechte sklenice rozbít

Pravidelně objednáváte nápojové sklo, které se stejně po pár použitích v myčce nádobí rozbije, praskne, odštípne nebo zkrátka někam zmizí?

Položte si otázku, jestli sklenice, které používáte jsou skutečně tak nekvalitní, nebo jestli náhodou není háček v péči o Vaše skleněné poklady?

Myčka nádobí

– vždy udržujte sítka, trysky a čistící ramena čistá
– zbytky jídla do myčky nepatří
– ihned po domytí otevřete dvířka myčky, aby mohly uniknout zbytkové páry
– používejte koše do myčky, zabráníte vzájemnému otloukání sklenic pod tlakem vody, které má na svědomí následné prasknutí nebo odštěpení sklenice

Koše do myčky

Doporučujeme dvoukomponentní systém pro flexibilní profesionální skladování, čištění a přepravu skla a porcelánu. Materiál stabilní polypropylen, stohovatelný s pevným dnem. Určený do myček nádobí s rozměrem košů 50 x 50 cm. Možno použít i pro přepravu a skladování. Prohlubně pro rukojeť slouží k snadné manipulaci. Pro vyšší sklo možno doobjednat nástavce dělené nebo nedělené o výšce 4,4 cm, kterými lze zvýšit celkovou výšku koše až do požadovaného rozměru.

Více informací zde

Utěrka na sklo

– používejte čistou utěrku bez zaschlých zbytků jídla nebo jiných nečistot
– při praní nepoužívejte změkčovadla a škroby

Leštění skla

– sklenice vždy držte za stopku nebo základnu
– nedržte sklenku za základnu, pokud leštíte horní část sklenky, mohla by se zlomit

Odkapávací podložka na sklenice

Ať už se jedná o pivní sklenice nebo jiné nápojové sklo, po ručním mytí sklenice nepokládejte pouze na utěrku. Používejte speciální odkapávací podložku na sklenice, na níž sklínky odkapají a rychle schnou. Navíc jsou dlouhodobě chráněny před hrubým nárazem a tím prodloužíte jejich životnost.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*