Nakažlivý virus v Evropě

V Evropě se šíří nebezpečný nakažlivý virus. Projeví se zejména v období od 14. června do 15. července. Epicentrum nákazy je v Rusku. Odtud postupuje velmi rychle s vysokou pravděpodobností, že může zasáhnout také Vás. Zejména postihuje muže všech věkových kategorií, přičemž se nevyhýbá ani ženám.

Průvodními jevy onemocnění jsou především nekontrolované trhavé záchvaty rukou a paží. Postižení se velmi často chytají za hlavu, drží za srdce, případně prudce vystřelují ruce k nebesům a objímají se, čímž nákazu šíří dále. Projevuje se vysokou fotbalovou horečkou, která může způsobit halucinace a v některých případech vede až k infarktu.

Stanice první pomoci

Doporučujeme, abyste také vy provozovali stanici první pomoci. Občané zasažení nakažlivým virusem fotbalové horečky se nesmějí příliš pohybovat. Nejvíce jim pomůže party stůl a lavice, na kterém si mohou rozložit všechna svoje léčiva a kde mohou posedět.
Především je potřeba dodržovat dostatečný pitný režim, přičemž nejvhodnější je sklenice dobře vychlazeného piva, případně panák dobré lihoviny, nebo míchaný nápoj.

Grilované jídlo je nejlepší lék

S ohledem na průvodní jevy onemocnění postiženým nedávejte nic, čím by se mohli zranit. Nedávejte jim do rukou příbory ani nože. Maso, klobásy, ryby a zeleninu grilujte a připravte tak, aby je bylo možné jíst rukama. K tomu jim v košíku přineste dostatek pečiva.

Něco grilujte na roštu, něco opečte v pekáči. Pokud použijete plynový gril s roštem a pekáčem, tak máte stanici první pomoci dobře vybavenou.

Dbejte na kvalitu zpracovávaných potravin. Na stůl noste pouze pokrmy nejvyšší kvality. I když postižení někdy vypadají jako smyslu zbavení, mají světlé okamžiky a své okolí dobře vnímají.

Nebezpečný abstinenční účinek

V žádném případě nedovolte, aby se dostavily abstinenční účinky. Tam, kde to jenom jde, postavte televizory a promítací plátna. Nalaďte televizní programy se sportovními přenosy. Podle sdělení lékařů nastává významné zhoršení zdravotního stavu, pokud přenos ukončíte před jeho skutečným koncem. Takové stresové situace vedou ke zvýšení krevního tlaku, což v kombinaci s fotbalovou horečkou vede k agresivitě, která se může obrátit i vůči vám.

Další vývoj situace

V období po 15 červenci dojde k postupnému, nicméně rychlému úbytku fotbalové horečky.

Počítejte však s tím, že do čtyř let se nákaza opět začne šířit. Tentokrát to bude horší. V kataru se totiž bude hrát v zimě!!! Ale bude to je 28 dní!

Doporučuji stanice první pomoci nelikvidovat, naopak rozšířit o termosy a várnice.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*