Nebojte se inovace

Hodně majitelů ubytovacích zařízení a restaurací vychází z toho, že základními požadavky hostů jsou jídlo, pití a přenocování. To je jeden z důvodů, proč se mnohde inovacím věnuje poměrně málo pozornosti.

Skutečnost je taková, že hosté jsou stále náročnější. Dnes je již nezbytnou součástí vybavení hotelu bezpečnostní schránka, minibar či další vymoženosti, známé dříve jen z luxusních podniků. Lze očekávat, že investice v podobě inovace pomůže zvýšit vytížení pokoje i jeho cenu a provoz bude proto i efektivnější.

Jaký nábytek?
Stejně různorodé jako jsou hotely, je i nabídka jejich vybavení nábytkem. Sehnat ho, dnes není žádný větší problém. Volba nábytku je hlavně závislá na kategorii hotelu a restaurace, jeho geografickém umístění a stylu. Obecně by mělo platit, že hotelový nábytek je robustní, praktický a dá se vzájemně různě kombinovat. Výrobci dnes nabízejí nábytkové programy, které lze kompletně převzít. Ve spolupráci s bytovým architektem a řemeslníky mohou být dále upraveny podle vašich individuálních potřeb.

Hotelový nábytek existuje pro následující oblasti hotelu:

• hotelový pokoj/ suita
• recepce
• foyer
• hotelový apartment (včetně zařízení kuchyňky a koupelny)
• bar / výdejní pulty
• konferenční místnosti

Jednotlivé kusy
Vedle různých kompletních řešení nabízejí výrobci i jednotlivé kusy nábytku, které jsou koncipovány speciálně pro hotelové využití. Kdo chce tedy hotel nebo jiné ubytovací zařízení vybavit alespoň zčásti individuálně, může dodatečně nakoupit jednotlivé kusy zařízení, např. dvoulůžková „letiště“, rozkládací postele, umožňující ušetřit místo, přistýlkové postele, police na kufry a další zavazadla, malé psací stoly, minibary, stojanové věšáky na šaty nebo sedací soupravy do foyeru.

Kompletní systémy
Nejjednodušším způsobem zařízení hotelu je nákup kompletního systému. Zájemce si může na příkladu předváděcího pokoje zjistit možnosti rozmístění a celkové působení nábytku. Hotelový pokoj tak do posledního kousku může byt zařízen nábytkem z jednoho programu a získá tak jednotný vzhled. Podobné zařízení hotelovým nábytkem je však vzhledem k tomu velmi málo individuální. Lze ho dnes pořídit v různých kvalitách a stylech:

• 1 až 5ti hvězdičková kategorie
• klasický a nadčasový bez určitého stylu
• venkovský rustikální styl
• moderní a účelný
• dobový design

Příslušenství a dekorace
Aby hotelové pokoje působily jako skutečně homogenní celek, lze u mnoha výrobců objednat i součásti vybavení pokoje a jeho různé textilní doplňky a odkládací stoličky. Od podlahové krytiny, záclon až třeba po lampu na nočním stolku nebo nad postelí je vše sladěno se samotným nábytkem. Dodatečné detaily jako jsou obrazy nebo výzdoba stolů, které podtrhují jedinečný charakter hotelu nebo třeba jeho jedinečné geografické umístění, jsou dnes už rovněž součástí nabídky některých výrobců hotelového nábytku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*