Údržbou mixéru ušetříte peníze

Ponorné (tyčové) mixéry dnes téměř neodmyslitelně patří do každé profesionální kuchyně. Správné zacházení a pravidelná údržba může značně prodloužit jejich životnost.

Nakupujeme tyčové mixéry

V první řadě je důležité ujasnit si jaký mixér potřebujeme už při jeho výběru. Pokud si nejste jisti, kontaktujte odborné prodejce, kteří by Vám měli být schopni doporučit ponorný mixér odpovídající Vašim požadavkům.

Zapomeňte na to, že ušetříte koupí domácnostního zařízení. Toto pravděpodobně vyhodíte po prvních několika použitích, není totiž určené pro dlouhodobý náročný provoz a tomu také odpovídá jeho výkon a celkové provedení.

Používejte mixér v souladu s jeho určením

Tyčový mixér je určen výhradně k míchání, rozmělňování pyré, emulgaci, mletí a mixování vhodných potravin! Jakékoliv používání v rozporu s jeho určením nebo úprava nevhodných potravin může způsobit nenávratné poškození přístroje a v horším případě vážné poranění. Využitelnost ponorného mixéru můžeme rozšířit zakoupením vhodného příslušenství (např. odstředivka nebo kutr).

Pravidelné čištění je nutné

 • Všechny vyměnitelné části přístroje (kromě motorového bloku) lze mýt v myčce nádobí.
 • Motorový blok čistěte pouze vlhkým hadrem.
 • Pokud potraviny obsahují barviva, mohou se syntetické materiály na přístroji zabarvit. Tyto části by měly být otřeny rostlinným olejem před vložením do myčky nádobí.
 • Ujistěte se, že byl přístroj před uskladněním řádně vyčištěn.
 • Nůž je velmi ostrý. Při čištění buďte velmi opatrní! Během čištění noste vždy ochranné rukavice!

Dostupnost náhradních dílů

Pokud už nějaký problém s tyčovým mixérem nastane, ať už vinou nesprávného používání a údržby nebo běžným opotřebením, je důležité vědět kde ho nechat opravit. Velkou výhodou profesionálních ponorných mixérů bývá široký sortiment náhradních dílů, tzn.: takřka každou jednotlivou část lze samostatně vyměnit (viz rozkres níže).

Poradíme Vám se správným výběrem tyčového mixéru přímo pro Váš provoz. Sháníte náhradní díly na Váš ponorný mixér, případně ho potřebujete opravit? Kontaktujte náš odborný servis: +420 355 327 629, technika@hofmann.cz.

Zdroj: internet

4 Comments

  • Dobrý den. Děkujeme za Vaši reakci na článek. U gastrotechniky hodně záleží na tom, o jakou závadu se jedná, jaká byla pořizovací cena výrobku. U levnějších produktů je jistě snažší koupit nový. Servisní technici Hofmann Bohemia-partner gastronomie s.r.o. jsou přímo prošoleni zástupci daných společností, pro které jsme certifikovaným prodejním a servisním střediskem. Mají potřebné zkušenosti, profesionální nářadí a dostupné náhradní díly. U profesionální gastrotechniky pak není nutné ani ekonomické ihned kupovat novou.

 1. Dobrý den,
  moc děkuji za článek. Píšete v něm, že není dobré kupovat domácí zařízení, ale raději připlatit. Kde přesně je hranice mezi těmito zařízeními? Líbí se mi na základě uvedených recenzí Braun MQ 785 Patisserie Plus. Lze tedy právě tento mixér podle váš považovat za „domácnostní“? Moc děkuji.

  • Dobrý den.
   Děkujeme za Váš příspěvek. Bohužel Vámi označený výrobek nemáme v našem sortimentu a nemůžeme tedy hodnotit. Z ponorných mixérů prodáváme úspěšně řadu tyčových mixérů Dynamic s odnímatelnou a neodnímatenou tyčí jak pro profesionály, tak i pro domácí použití. Můžete se podívat přímo na naše stránky https://www.gastronom.cz/gastro-technika/tycove-mixery-dynamic/.
   S pozdravem Eva Povová

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*