Malá kuchařka, velký kuchař

Podle posledních průzkumů patří Češi mezi tři nejvyšší národy na světě. Vyšší jsou už jen Dánové a Nizozemci. Ti jsou s průměrnou výškou 184 cm nejvyšší ze všech.

Změny v pracovním prostředí

Jak správně sedět u počítače nebo při psaní, je uvedeno v celé řadě odborných článků. Moc se však nemluví o podmínkách, ve kterých kuchařky a kuchaři tráví celý den.

Výška pracovní plochy

Podstatnou část pracovní doby stráví personál v kuchyni při krájení, dělení a porcování. Pracovní stoly jsou zpravidla vysoké 85 cm s možností malého zvýšení o přibližně pět centimetrů. Lidé s vysokou postavou mají tak svoje potíže. Přitom existuje jednoduchá pomůcka.

Nehrbte se a stůjte rovně!

Bolesti zad snižují pracovní výkon, ale významně zhoršují radost z volného času po práci.

Distanční rámy pod krájecí prkno

• Pod krájecí prkno o rozměru GN 1/1 vložte distanční rámy, které pracovní plochu zvýší pokaždé o 5 centimetrů.

• V základní sadě jsou tři rozebíratelné rámy, které nasazujete na sebe, jak potřebujete. Samozřejmě si můžete také koupit  pouze rám jeden.

Výhodou sestavy je, že ji snadno rozeberete a opět složíte na jednotlivé díly. Patentovaný systém zářezů toto umožňuje. Jednotlivé díly, stejně jako krájecí prkno o rozměru GN 1/1 můžete dát do myčky nádobí.

Usnadněte si práci

Do základního rámu si můžete také vložit gastronádobu GN 1/1 a použít krájecí prkno s otvorem. Nesmírně si usnadníte práci. Nakrájené suroviny z prkna shrnete přímo do gastronádoby. Svůj kuchyňský nůž už budete používat jenom ke krájení.

Při použití distanční sestavy + gastronádoby + krájecího prkna s dírou zcela odpadá snášení nakrájených surovin, jejich padání vedle a pracovní stůl zůstává čistý.

Rohožky Vám také ulehčí

Celodenní stání a chůze na tvrdé podlaze také velmi namáhá nohy.

Gumová rohožka tlumí nárazy a je navíc protiskluzová. Základní rozměr je 91,5 x 91,5 cm.

Při vylití tekutiny se nemusíte zabývat rychlým vytíráním podlahy. Tekutina proteče dírami na zem a vy máte tak nohy stále v suchu. Podložka je dodávána v černé barvě o síle 1,2 cm.

Potřebujete poradit výběrem pomůcek?

Zavolejte našemu specialistovi na číslo
+420 355 327 667 nebo napište mail na mail info@gastronom.cz

 

Zdroj: internet

About Eva Povová 183 Článků
Její hobby jsou ruční práce, ráda čte a dívá se na detektivky. eva.loket@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*