Skvělá chuť i barva piva

Perfektní barva, pěna, chuť a říz jsou tím, co dělá z piva nejoblíbenější nápoj v Čechách, respektive téměř po celé Evropě. A perfektní pivo, které zákazníkům chutná, dělá čisté výčepní zařízení.
Důsledná péče o výčepní techniku Vám zajistí nejen efektivní odstranění nánosů pivního kamene, ale také zlikvidování nežádoucích mikroorganismů, které se množí v trubkách výčepního zařízení. Základem čistého potrubí je každodenní  proplachování pivního vedení vodou, udržování čistoty narážecích hlav a pravidelné odstraňování úlomků krycích víček z pivních sudů.

Nyní si můžete pivní potrubí čistit sami

Díky čistícímu setu na pivní potrubí to zvládnete raz dva. Čistící set Vám rychle a efektivně vyčistí pivní potrubí. Nepotřebujete k tomu žádné chemické prostředky. Přístroj lze použít i pro výčepní systémy nealko nápojů, pokud je přívod média možno u zásobníku propojit – buď přiloženým spojovacím dílem, nebo vlastním zařízením – redukcí, která umožní volné propojení okruhu.

Jak přístroj připojit do Vašeho výčepního systému:

  1. Odpojte KEG narážeče u sudů. (V pivním sklepě nebo boxu)
  2. Spojte obě pivní vedení k sobě přiloženým dílem (G5/8“ x 40 mm) v pivním sklepě nebo v chladícím boxu.
  3. Nyní položte kovový díl na výčepní pult. Vložte molitanovou kuličku do jedné skleněné části přístroje.
  4. Našroubujte 2 gumové hadice pomocí převlečených matic na skleněné válce.  Oba opačné konce hadic upevněte pomocí svorky s křídlovým šroubem na výčepní kohouty, jejichž přívod jste ve sklepě spojili (krok 2).
  5. Připojte další hadici na horní část kovového dílu a opačný konec připojte svorkou s křídlovým šroubem na přívod vody.
  6. Hadici bez svorek nasuňte na koncovku ve spodní části kovového dílu, opačný konec vložte volně  do dřezu nebo do nádoby na odpadní vodu.

Přístroj je nyní připraven k provozu

Postup čistění:

  • Otevřete přívod vody (vodovodní kohoutek). Otočte páčku na přístroji do krajní polohy. Tlaková voda protlačí molitanovou kuličku z jednoho skleněného válce přes spojené pivní vedení až do skleněného válce na opačné straně.
  • Nečistoty odtékají spodní hadicí do dřezu. Čistící kulička se zachytí na sítku uvnitř přístroje.
  • Když se čistící kulička objeví v protilehlém skleněném válci, otočte páčkou do opačné krajní polohy a kulička proběhne zpět do prvního skleněného válce.
  • Opakujte tento postup doté doby než bude odtékat pouze čistá voda.

Po ukončení čistění dejte pozor, aby čistící kulička nezůstala v pivním vedení.

Důsledná péče se Vám rozhodně vyplatí. Oceníte ji nejen Vy, ale především Vaši zákazníci a štamgasti, kteří se k vám budou rádi vracet na dobrou a kvalitní sklenici piva.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*