Vybavení hotelu

Vstup a jeho designové pojetí je součástí značky podniku a hraje zásadní roli v rámci tzv. haló efektu.

K veřejným částem ubytovacího zařízení řadíme prostory, které slouží hostům i návštěvníkům. Jsou to vstupní hotelová hala, recepce, chodby a schodiště, lobby bar a konferenční prostory. Účelem je plynulý pohyb hostů mezi ubytovací částí a ostatními středisky, příjem, odbavení a další aktivity.

Haló efekt

Vstupní prostor je třeba vybavit čistící zónou a vchod do provozovny je vhodné zvýraznit logem provozovny a ozdobit exteriérovými květinami. Cílem je navození příjemného pocitu a důvěry hosta při vstupu do hotelu.

Optická změna velikosti

Sedací nábytek musí svou velikostí korespondovat s celkovým prostorem a nesmí bránit přístupu k pultu. Malý prostor hotelové haly zvětšíme pomocí vhodné kombinace interiérových barev, zrcadel, celoskleněného systému dveří a osvětlení. Velký prostor zútulníme instalací větší plastiky či sochy, vodní fontány, sloupů a větších rostlin, např. palem. Zvolíme robustnější sedací nábytek.

Recepce

Pracoviště recepce vyžaduje specifický přístup. Zpravidla je nutné nábytek a pult nechat zhotovit na zakázku tak, aby vyhovoval nárokům na pracovní činnost recepčních. Veškerá technika, jako PC, monitor, tiskárna apod., by měla být vhodně a účelně integrovaná do nábytkové sestavy. I zde platí, že je třeba dbát na soulad pojetí interiéru a funkčnosti.

Chodby, schodiště, mezaniny

Tyto části hotelu vybavujeme nábytkem jen minimálně. Dekorační předměty by neměly být příliš rozměrné. Hlavním důvodem je požární bezpečnost a snadný pohyb hostů. Materiály použité na chodbách by měly být odolné vůči oděru a ohnivzdorné. Nezapomeňme také na funkční pevné zábradlí. Osvětlení by mělo být vždy dostatečné. Z úsporných důvodů je vhodné instalovat systém čidel pohybu. Jako všechny prostory i komunikace by měly tvořit barevný a stylový soulad.

Při rozhodování, jaký typ podlahového materiálu zvolíme, vždy respektujte, že povrch veřejných částí bude vždy enormně zatížen jednak fyzikálním působením, jednak znečištěním. Proto musí podlahové materiály vykazovat vysokou odolnost vůči těmto vlivům.

Lobby bar

Součástí hotelové haly bývá zpravidla lobby bar. Středisko, které překlenuje dobu, kdy jsou ostatní odbytová střediska uzavřena. Nabízí užší sortiment občerstvení, ale měl by poskytnout pohodlné posezení pro hotelové hosty a jejich návštěvy. Proto je zde kladen důraz na kvalitní sedací nábytek a prostor pro odložení kabátů a zavazadel. Internetové připojení je dnes samozřejmostí.

Konferenční místnosti

Vzhledem ke svému specifickému účelu vyžadují vybavení zvláštním sedacím a stolovým nábytkem, osvětlením, klimatizací, zařízením audio a videotechniky a dalšími pomůckami technického charakteru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*