Horký vzduch vs. ubrousek?

Už Vás nebaví donekonečna uklízet papírové ručníky a vynášet každou chvíli odpadkový koš či pořád doplňovat nové a nové ubrousky? Právě pro Vás jsou zde hygienické osoušeče rukou.

JAKÉ JSOU TYPY HORKOVZDUŠNÝCH OSOUŠEČŮ RUKOU?

U osoušečů rukou máte na výběr ze dvou druhů. Jedním a nejčastěji užívaným je plně automatický bezdotykový osoušeč rukou, který se spouští pomocí fotobuňky.

Pro zapnutí osoušeče stačí přiložit ruce pod osoušeč a přístroj se poté sám zapne a vypne v okamžiku, kdy ruce vysunete. Druhá možnost je zakoupit osoušeč rukou s mechanickým zapínáním. Zde je spouštění řešeno tlačítkem a délka chodu osoušeče je nastavena pomocí časového spínače. Nejčastěji bývají mechanické osoušeče nastaveny na 60 s. Tyto osoušeče s mechanickým zapínáním jsou levnější než automatická varianta, ale hodí se spíše do méně frekventovaných toalet. Pro věřejné, hodně navštěvované toalety je vhodnější bezdotyková verze.

RYCHLOST OSOUŠENÍ RUKOU

Klasické horkovzdušné osoušeče rukou vysuší ruce v průměru za 40 – 50s. V osoušečích jsou použity výkoné motory společně s rychlými topnými tělesy a díky tomu je doba sušení rychlá a efektivní. Důležitá je rychlost vzuchu. Čím vyšší rychlost, tím se doba sušení podstatně snižuje.

HYGIENICKÝ PROVOZ

U bezdotykových osoušečů samozřejmě klesá jakákoliv možnost přenosu bakterií na Vaše ruce. Naprostou špičkou v oblasti hygieny jsou modely vybavené UVC lampou. Tato lampa zabíjí až 99,9% všech bakterií. Ovšem i mechanický osoušeč, který je potřeba zapnout tlačítkem, je podstatně hygieničtější, než běžné papírové ručníky.

NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY

Jediným nákladem na provoz klasického horkovzdušného osoušeče rukou je energie. Díky tomu značně ušetříte na provozu ve srovnání
s používáním papírových ubrousků. Navíc nebudete muset utrácet tolik peněz za odvoz papírového odpadu či dopravu a skladování papírových ubrousků.

MALÁ HLUČNOST

Ve srovnání s novými tryskovými osoušeči rukou je hlučnost klasických horkovzdušných osoušečů i o 20dB nižší. Dle našich zkušeností je tento parametr pro spoustu našich zákazníků velice důležitý. Může se Vám stát, že toalety jsou umístěny příliš blízko, třeba zasedací místnosti a určitě byste nechtěli být rušeni tryskovým osoušečem, který má hlučnost i přes 80dB. Zde je horkovzdušný osoušeč rukou vítanou alternativou.

MALÉ ROZMĚRY

Ne každý má neomezené možnosti v prostoru kam může umístit osoušeč rukou. Nové tryskové osoušeče i přes všechny jejich výhody jsou většinou i několikrát větší než klasický horkovzdušný osoušeč rukou a často je prostě nelze v některých prostorech využít.

ŠETRNÝ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

S horkovzdušnými osoušeči rukou šetříte nejen energii. Používáte na toaletách papírové ručníky? Jejich výroba několikanásobně více zatěžuje životní prostředí. Celý svět se snaží chovat ohleduplněji k životnímu prostředí. Rozhodnete-li se pro instalaci horkovzdušného osoušeče rukou, který neprodukuje žádný odpad, spotřebujete minimum přírodních zdrojů. Ačkoli je na mnoha papírových ručnících uvedeno, že jsou vyrobeny z recyklovaného papíru, horkovzdušný osoušeč je atraktivnější volbou. Zdá se vám jednodušší bezmyšlenkovitě vyhodit použitý papír? Pak prosím zvažte dopad na životní prostředí.

ČISTÝ PROVOZ

Konec papírových utěrek poházených v okolí přeplněného koše. Už žádný odpad u umyvadel.

*)zdroj: internet

About Eva Povová 183 Článků
Její hobby jsou ruční práce, ráda čte a dívá se na detektivky. eva.loket@seznam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*