Pracujte, když se Vám chce

Je léto a jsou prázdniny. Máte dvě možnosti. Dovolená, nebo musíte do práce. Pokud musíte do práce, tak nezbývá, než si práci zorganizovat tak, aby jste měli čas na vše podstatné.
Jsou věci, které nelze odložit. Musíte je udělat teď a hned. Jsou však také věci, které můžete udělat tehdy, když se Vám to hodí.

Také já nakupuji na internetu

Nezakrývám, že rád nakupuji na internetu. Už hodně dlouho. Nakupuji u nás doma a také v zahraničí. Nikdy se mi nestalo, že by mi přišlo něco jiného než jsem chtěl. Nikdy se mi nestalo, že bych zaplatil a zboží mi nepřišlo. V Čechách platím na dobírku, v zahraničí však musím zpravidla zaplatit předem platební kartou.

Chci ponožky, tak mne nezajímá nábytek

Mám rád eshopy s přehledným rozsahem sortimentu. Chci se rychle dopracovat k tomu, co mne zajímá – nádobí, gastronádoby, várnice, apod. Jsem přesvědčený, že mnohé, zejména české internetové obchody, mají tak široký a protichůdný sortiment, že ani nevědí, co prodávají. Natož, aby rozuměli tomu, co prodávají, a věci uměli sami případně opravit. Připadá mi to, jako kdyby ve Škodě současně prodávali Fiat, Volvo a Peugeot.

Jak si vybírám eshopy

  1. na první pohled musím vidět kontakt, na který v pracovní době občas zavolám
  2. ptám se na podrobnosti, které mne zajímají
  3. chci vědět, kdo mi zařízení opraví v případě poruchy, nebo jestli mi prodají vadné náhradní díly
  4. zajímá mne, kdy mi zboží dodají
  5. zpravidla nevítězí nejlevnější. Podrobně zkoumám jejich sortiment a podívám se na živnostenský registr, a podle IČ zjistím jak dlouho firma existuje a kdo za ní stojí.
  6. pokud je podíl na přepravném v rozumné výši, neřeším to. Moje případná cesta za nákupy je dražší.
  7. očekávám, že mi zavolají, že moji objednávku dostali a že ji zpracovávají
  8. chci informaci, nejlépe telefonickou, že zboží převzal přepravce, abych se mohl připravit na převzetí

Sedím klidně na prahu

Nechce se mi jet bůhví kam. Pokud věci fungují, sedím klidně na prahu a čekám, až mi věci dovezou. Solidní zásilkový obchod je mým trvalým partnerem. Nakupuji v něm opakovaně, jeho zaměstnance jsem nikdy neviděl. Vím, že ti lidé tam už jsou dlouho a že se na ně můžu spolehnout a vím, že se o moji práci zajímají. Vím, že internetový obchod dělají profesionálně, že tam pracuje dost lidí, kteří se mi věnují a kteří na mne mají čas.

Přeji Vám krásné léto

Většinu potřebných věcí na moji dovolenou jsem si pořídil na internetu. Jsem připraven a v průběhu léta určitě vyrazím někam v Čechách nebo na Moravě.

Třeba Vás někde potkám. Pokud nikoliv, určitě podám zprávu, jak to s těmi službami u nás je. Kde jsem byl spokojený a co se mi případně nelíbilo.

Připravil: Petr Gočál

Pro otevření některých souborů potřebujete program pro čtení PDF souborů – zdarma si jej stáhněte zde

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*