Jak vybrat správně dovolenou?

Někteří z nás mají dovolenou již za sebou, některé ještě čeká. Dovolenou si chce každý užít na maximum a klíčem ke spokojenosti je výběr vhodné destinace a toho pravého ubytování se špičkovým servisem.

Správný charakter destinace

V současné době jsou velice oblíbené wellnes, rodinné, ale i designové hotely. Každý je však vhodný pro jinou příležitost a jiného zákazníka. Vyrazíte-li sami bez dětí, a vaším hlavním cílem bude se pořádně pobavit, vybírejte destinace, kde není absence spousty barů, kaváren a klubů.

Pokud vyrážíte s dětmi, tak Vaše nároky nejlépe uspokojí hotel speciálně zařízený pro rodinnou dovolenou, v blízkosti nesmí chybět aquapark.

Cenová hladina

Nejprve si musíme ujasnit, kolik za dovolenou chceme utratit. Počítejte také s výdaji na místě, které se budou lišit podle toho, zda budete ubytovaní v hotelu s plnou penzí nebo polopenzí.

Dejte na doporučení

Ve chvíli, kdy se Váš výběr zúží na několik konkrétních hotelů, pokuste se o nich zjistit co nepodrobnější informace. Pro tento účel je poměrně jednoduché využít kromě oficiálních propagačních zdrojů také recenze konkrétních turistů na nezávislých portálech. Prověřte si reference hotelu na diskusních portálech.

Na co si dát pozor před odjezdem na dovolenou?
– zařiďte si cestovní pojištění
– najděte si důležité kontakty a pečlivě si je uschovejte
– překontrolujte platnost cestovních dokladů
– pokud berete léky, vezměte si s sebou dostatečnou zásobu
– nezapomeňte na mapu a slovníček
– vezměte si dostatek peněz
– před opuštěním bytu uzavřete všechna okna a odpojte spotřebiče z elektřiny
– klíče od bytu svěřte důvěryhodné osobě

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*